Nemokamas pristatymas nuo 50€! Visos prekės – sandėlyje. Užsakymai išsiunčiami tą pačią arba sekančią darbo dieną.

Kaip tinkamai susipakuoti kuprinę žygiui?

BeWild- apie mus

Kaip tinkamai susidėti daiktus kuprinėje?

Prasidėjus stipriai liūčiai, nėra nieko blogiau nei suvokti, kad po sausais drabužiais įsidėjote striukę nuo lietaus. Arba, pietums jau svylant keptuvėje, neprisimenate, kur įsidėjote savo prieskonius bei maisto gaminimo reikmenis.

Tinkamai supakuota kuprinė padaro jūsų žygius kur kas paprastesnius ir patogesnius.

Pirmieji žygiai buvo kupini naujų atradimų. Nebuvome pasiruošę tinkamai, tad nuolatinis kuprinės varstymas tikrai vargino. Prireikė keleto žygių, pokalbių su kitais žygeiviais tam, kad suprastume pagrindinius principus, kaip susidėti kuprinę.

Tinkama kuprinė

Pasirinkus tinkamą kuprinę kelionei, patogumas priklausys, kaip ją susiruošite.

Kiek trunka jūsų kelionė? Kiek maisto ir vandens ketinate vežtis? Kiek drabužių jums reikia? Jei išvykstate į trumpą vienos nakties kelionę, greičiausiai ieškosite nedidelės kuprinės. Jei vykstate į kelių dienų žygį, jums reikia patvarios kuprinės su gerai išdėstytomis kišenėmis ir papildomais skyriais tam, kad žygis būtų patogesnis. Pravartu pasikonsultuoti su pardavėju ir įsitikinti, kas jums tinka geriausiai. Nepatogi kuprinė apsunkins jūsų žygį.

Imkite tik pagrindinius daiktus

Pirmųjų žygių metu yra svarbu suprasti, kurie daiktai yra svarbūs, o kurių tikrai neprireiks. Svarstant, kaip susikrauti kuprinę, turite laikytis pagrindinio principo – padaryti savo kuprinę kuo lengvesnę (neapleidžiant saugumo).

Pradžioje sudėkite visus daiktus, kuriuos norite pasiimti, ant grindų. Nustebsite, kiek daug dalykų telpa gerai supakuotoje kuprinėje.

Vien todėl, kad jaučiatės kaip turgaus prekeivis, kai į kuprinę kažkaip susikraunate visą virtuvę, miegamąjį ir tualetą, dar nereiškia, kad turite neštis virtuvės kriauklę ir visą drabužių spintą.

Sukurkite sąraša pačių būtiniausių dalykų. Tai būtų jūsų palapinė, miegui skirti daiktai, pirmosios pagalbos vaistinėlė, žygio drabužiai, viryklė ir t. t.

Tada surašykite daiktų sąrašą, kurie pakliūva į kategoriją „gal prireiks“. Apsvarstykite, ar reikės kasdien ar kas antrą dieną? Daiktams, kurių galimai gali prireikti, tačiau nerandate realių priežasčių juos naudoti kasdien, tarkite- ne. Kita vertus, yra keletas daiktų, kurie visada turėtų būti jūsų krepšyje (net jei, tikimės, kad niekada neprireiks), pavyzdžiui, pirmosios pagalbos vaistinėlė.

Prisiminkite, kad kuo mažiau svorio turėsite nešti, tuo geriau kuprinė jausis ant nugaros ir bus lengviau ją susikrauti. Neabejojame, kad kelias pirmąsias keliones jūs prisidėsite per daug daiktų. Leiskitės į nedideles keliones, kad pažiūrėtumėte, ką naudojate, o ko ne. Jei jaučiatės patogiai 80–90 % laiko, greičiausiai viską darote puikiai. Nepamirškite, kad kuprinė ant jūsų pečių nuguls valandų valandoms, tad svorį tikrai pajausite ir nuolat pagalvosite apie tai, ko visgi pasiimti nereikėjo.

Sluoksniavimas

Kuprinės turinys gali būti suskirstytas į kelis skirtingus sluoksnius, atsižvelgiant į svorį ir naudojimą. Sunkesni daiktai bus dedami arčiau jūsų nugaros, kad išlaikytų svorio centrą. Mažiausiai naudojami daiktai bus dedami į apačią, o daiktai, kurių jums gali prireikti per dieną – viršuje. Tokiu atveju jums nereikės raustis ir visko traukti iš kuprinės.

Apatinis sluoksnis

Apačioje dedame daiktus, kurių jums neprireiks per dieną, pavyzdžiui, miegui skirtus daiktus (miegmaišį, paduką, pagalvę). Pažiūrėkite, ar turite papildomų sagčių kuprinės išorėje, prie kurių galima būtų prisegti miegmaišį.  

Vidurinis sluoksnis

Kuprinės viduryje reikėtų dėti sunkesnius daiktus, kad išlaikyti savo svorio centrą. Susidėkite  sunkius daiktus kuo arčiau nugaros. Paprastai tai būna maistas ir kiti sunkūs daiktus. Jei turite vandens butelį, jis taip pat turėtų būti pakuojamas viduryje kuprinės.

Viršutinis sluoksnis

Čia dedate dažniausiai naudojamus daiktus. Arba daiktus, kurių prireikus galėtumėte greitai paimti, pavyzdžiui, lietpaltis. Daiktai, dedami viršuje kuprinės dažnai keičiasi, priklausomai nuo žygio dienos. Nuolatos peržiūrime, ko ieškojome praėjusią žygio dieną, ir įsitikiname, kad sekančią dieną šie daiktai būtų sudėti ant viršaus.

Kai kuriose kuprinėse yra atskiri skyriai, kuriuose galite susirūšiuoti daiktus. Pavyzdžiui mes viršutiniame skyriuje laikome kasdienius užkandžius ir pietus, galvos žibintuvėlį ir pirmosios pagalbos vaistinėlę.

Kengūros kišenėlė

Priekinės kišenės, dar kitaip vadinamos kengūros kišenėlėmis, yra neįtikėtinai tamprios. Tiesa, ne visos kuprinės jas turi, tačiau jei jūsų kuprinė su kišenėle, jums bus kur kas lengviau surūšiuoti daiktus, kurie gali apgadinti pagrindiniame skyriuje esančius reikmenis.  Yra daiktai, kurių nereikia laikyti sausai arba jie gali būti nešvarūs. Pavyzdžiui, čia galite laikyti vandens filtrą, nes įprastai jame lieka vandens, kuris išsilieja, todėl čia jis nesugadins jokios kitos įrangos. Lietpaltis, jei ji šlapias, taip pat turėtų būti atskirtas nuo likusių daiktų, o, pradėjus lyti, galėsite greitai jį pasiekti.

Šoninės kišenės

Tai geriausia vieta vandens buteliams. Juos bus lengva paimti ir įdėti atgal kol keliaujate.

Klubų diržo kišenės tinkamos batonėliams ar kitiems smulkiems užkandžiams, taip pat kremui nuo saulės, lūpų balzamui bei telefonui (vandeniui atspariame maišelyje) laikyti. Tokios kišenės tinkamos daug naudojamiems daiktams, kurių nenorite ieškoti savo kuprinėje. Jei neturite kišenių ant klubų diržo, labai rekomenduotume investuoti į papildomą rankinę, kuri dedama ant klubų. Papildomiems daiktams prisegti prie kuprinės naudojame ir karabinus.

Daiktų organizavimas

Yra keletas skirtingų būdų, kaip surūšiuoti ir supakuoti daiktus. Pastebėjome, kad patogiausias būdas lengvai rasti daiktus yra specialių maišelių turėjimas konkretiems daiktams. Naudojame sausus maišus arba maišelius su užtrauktuku šiems daiktams:

• Tualeto reikmenims naudojame užtrauktuku užsegamus maišelius, nes jie yra atsparūs vandeniui ir permatomi.

Visiems kitiems daiktams naudojame lengvus sausus maišus:

• Elektronikai, įskaitant baterijas ir įkrovimo laidus, atminties korteles.

• Drabužiams.

• Maistui. Sausi maišai nepraleidžia kvapo.

Norime priminti, kad maišai yra daugkartinio naudojimo, tad tikimės, kad ir jūs, puoselėdami gamtą, nenaudojate vienkartinių maišų ir stengiatės, kaip įmanoma, kuo mažiau vartoti plastiko.

Atsparūs vandeniui daiktai

Mes dažnai nešamės savo baimes ant nugaros ir esame linkę per daug susikrauti to, ko bijome, jog gali prireikti.

Niekas taip nesugadina žygio dienos, kaip permirkusi kuprinė ir daiktai, todėl naudojame vandeniui atsparų įdėklą. Jis dedamas į kuprinę, o visus daiktus pakuojame jame.

Klausiate, o kodėl nenaudojame atsparaus kuprinės maišo? Naudojame viską ir jums siūlome atrasti tai, kas jums suteikia daugiausia saugumo. Išbandykite įvairius variantus ir atraskite tai, kas jums tinka labiausiai.

Svarbius daiktus dedame atskirai į sausą maišą, pavyzdžiui, fotoaparatą. Taip esame užtikrinti, kad net jei kuprinė praleidžia vandenį, vidinė pakuotė liks saugi.

Pabaigai

Nepamirškite, kad kiekvienas žygis yra kitoks. Kaip žygeiviai, perėję niūrias audras ir prisėmę ne vieną porą batų brendant upe, siūlome būti atsargiems ir pasirūpinti savo įranga. Kai kuriems dalykams neverta taupyti kelių gramų.

Taigi, žinote kelis pagrindinius kuprinės pakavimo principus. Ieškant geriausio būdo susidėti daiktus, visgi siūlome praktiką ir pasibandymus, kad suvokti, kas jums tinka geriausiai.

Taigi pakuokite kuprinę, leiskitės į keliones ir nepamirškite būti laukiniais.

Naujausi įrašai

Krepšelis