Termo apranga. Kada ji reikalinga? - BeWild.lt - Tau
Nemokamas pristatymas nuo 50€! Visos prekės – sandėlyje. Užsakymai išsiunčiami tą pačią arba sekančią darbo dieną.

Termo apranga. Kada ji reikalinga?

Be Wild termo apatiniai rubai

Norint pasiruošti žiemos nuotykiams gamtoje, reikėtų pasvarstyti apie rūbus, kurių greičiausiai įprastą dieną nedėvėtumėte. Greičiausiai svarstote- “Ir kokių gi išskirtinių rūbų gali prireikti, skubant į gamtą?’. Svarstote apie apatinius pagamintus iš žąsų pūkų, kurie vos dengia kūną? 😀 Kas yra termo apatiniai rūbai ir ar jums tikrai reikia tiek apsaugos nuo šalčio? Stengsimės jums pagelbėti, atsakydami į dažniausiai užduodamus klausimus apie termo rūbus, įskaitant tai, ko ieškoti parduotuvėse, ir kaip juos dėvėti, kad žiemą išliktumėte šilti ir sausi.

Kas yra termo apatiniai rūbai ?

Termo apatiniai rūbai dažniausia susideda iš kelnių ir marškinėlių ilgomis rankovėmis. Rūbai yra pagaminti iš plonos, tamprios medžiagos, dažniausiai dėvimi po viršutiniais drabužiais, pvz. žygių ar slidinėjimo kelnėmis, kai užsiimate veikla lauke. Termo apatiniai skirti tam, kad suteiktų papildomą izoliacijos sluoksnį ir išlaikytų kūno šilumą. Stovyklaujant žiemą, termo apatiniai taip pat gali būti puiki pižama nakvojant miegmaišyje.

Paprastai, leidžiantis į ilgus žygius, esame įpratę ‘sluoksniuoti’ rūbus. Šioje sluoksnių sistemoje, termo apatiniai drabužiai sudaro bazinį/pirmąjį sluoksnį.

BeWild termo apatiniai rūbai

Ką reiškia ‘termo’?

Spintoje vis dar mėtosi seni medvilniniai marškinėliai ilgomis rankovėmis ir apatinės kelnės, primenančios pižamą. Gal galime dėvėti juos žygių ar pasivaikščiojimų metu? Jei neketinate prakaituoti, greičiausiai tai tikrai suteiktų šiek tiek daugiau šilumos nei jų nedėvint, tačiau tikri termo apatiniai rūbai yra pagaminti iš specialaus audinio.

Termo apatiniai, skirti aktyviems užsiėmimams, pavyzdžiui, žygiams ar slidinėjimui, dažniausiai gaminami naudojant merino vilną. Merino vilna sulaiko orą, kad užtikrintų izoliaciją, ir pašalina prakaitą, kad išliktumėte sausas, bei greitai išdžiūsta.

Pagrindinis merino vilnos trūkumas yra tai, kad ji – gana brangi, todėl daugelis gamintojų siūlo termo apatinius rūbus gaminamus iš sintetinių pluoštų arba merino vilnos ir sintetinių pluoštų mišinio. Vienas tokių sintetinių pluoštų- poliesteris, kuris pasižymi panašiomis drėgmę sugeriančiomis savybėmis. Jei esate labai jautrus vilnai, greičiausiai saugi opcija bus sintetinės medžiagos. Kai kurie termo apatinių gamintojai siūlo bambuko viskozės rūbus, jie sulaiko šilumą ir atskiria prakaitą, tačiau dauguma bambuko drabužių lėtai džiūsta, todėl, daug energijos reikalaujantiems nuotykiams, tai gali būti ne geriausias pasirinkimas.

Aktyviems pomėgiams skirti termo apatiniai taip pat gali būti pagaminti naudojant du plonus audinio sluoksnius, kad būtų lengviau sulaikyti šilumą. Svarbiausia žinoti, kad jei perkate termo apatinius nuotykiams lauke, norėsite vengti medvilnės, nes ji greitai nedžiūsta ir nesušildo pakankamai. O jei lauke drėgna, saugokite termo rūbus dienoms, kai dirbate iš namų ir norite sumažinti centrinio šildymo sąskaitas. 😀

Ar visiems yra reikalingi termo rūbai?

Jei leidžiatės į gamtos nuotykius šaltu oru, pravartu turėti termo apatinius, nors ne visada jie reikalingi. Viskas priklauso nuo to, koks šaltukas spaudžia už lango ir ką ketinate veikti. Jei lauke žema temperatūra, tačiau pliusinė, o jūs leidžiatės į itin aktyvias pramogas, greičiausiai termo rūbų neprireiks. Tačiau esant labai žemai temperatūrai, slidinėjant nuo kalnų ar stovyklaujant žiemą, termo apatiniai gali išgelbėti gyvybę. Nepamirškite ant viršaus dėvėti šiltų rūbų, pavyzdžiui, fliso džemperį, žieminę striukę ir neperpučiamas vėjo kelnes.

Apatiniai rūbai turėtų būti aptempti ar laisvesni ?

Bet koks bazinis sluoksnis turi būti tvirtai prigludęs, ne tik dėl to, kad drabužius galėtumėte užsidėti ant viršaus. Orą sulaikančios šilumos izoliacinės savybės geriausiai veikia, kai medžiaga laikoma arti odos. Jei aptempti drabužiai jus erzina, ieškokite termo apatinių rūbų su daugiau nei 10% tampriu audiniu, kad būtų lengviau judėti.

    Kaip ilgai galima dėvėti termo apatinius rūbus ?

    Gera žinia ta, kad termo rūbų nereikia skalbti kaskart juos panaudojus. Jei termo apatiniai rūbai yra pagaminti iš merino vilnos, jie turi natūralių antibakterinių savybių, o sintetiniai drabužiai, skirti aktyviam naudojimui, dažnai yra antimikrobiniai. Tai reiškia, kad jie stabdo mikroorganizmų augimą.

    Pagal gamintojo rekomendacijas, termo apatinius rūbus galite nešioti 3–5 dienas, tačiau akivaizdu, kad viskas priklauso nuo to, kokia veikla užsiimate bei kiek prakaituojate natūraliai. Po dėvėjimo rūbus turite išvėdinti, nepalikite jų suglamžytų kuprinės apačioje.

    Minus33 termo rūbai

    Ar galima dėvėti tik termo rūbus ?

    Sausomis dienomis galite drąsiai dėvėti termo rūbus be išorinių sluoksnių. Itin didelio intensyvumo gamtos nuotykiams, tokiems kaip bėgiojimas, termo rūbai padės apsaugoti nuo šalčio geriau nei įprastos medvilninės tamprės, tačiau jie neapsaugos nuo vėjo ar drėgno oro.

    Rinkitės termo rūbus pagal medžiagas, iš kurių jie pagaminti. Jei nemėgstate švelniai kutenančios vilnos, rinkitės sintetinius pluoštus. Svarbu, kad termo rūbai būtų maloniai prigludę prie jūsų odos, būtų pagaminti iš kokybiškų medžiagų bei techninėmis savybėmis tiktų prie jūsų aktyvaus laisvalaikio. Termo rūbus rinkitės bewild.lt.

    Krepšelis