Kaip išsirinkti kuprinę? - BeWild.lt - Tau
Nemokamas pristatymas nuo 50€! Visos prekės – sandėlyje. Užsakymai išsiunčiami tą pačią arba sekančią darbo dieną.

Kaip išsirinkti kuprinę?

Kuprinės žygiams- bewild.lt parduotuvėje

Daugeliui žygeivių, visai nesenai atradusių gamtą, gerai pažįstamas jausmas, kai atsistoję prieš galybę kuprinių parduotuvėje visai nesuprantate, kuri kuprinė būtų tinkamiausia artėjantiems nuotykiams. Prisipažįstame, ir mums yra taip buvę, bet, tiesą pasakius, tikrai labai senai. Norėtume padėti ir jums su pradžiamoksliu, kaip išsirinkti tinkamą kuprinę pirmiesiems nuotykiams.

Yra keletas aspektų, į kuriuos reikėtų atsižvelgti, renkantis, kokio dydžio kuprinės jums reikia. Pagalvokite, kiek laiko kuprinę nešitės ant pečių, kokia veikla užsiimsite, kokios įprastai būna oro sąlygos, kiek papildomų priemonių reikėtų pasiimti ir ar yra poreikis tvirtinti prie kuprinės papildomus daiktus.

Šiandien pasidalinsime keletu bendrų gairių tiems, kurie šioje srityje dar naujokai.

Kokios talpos kuprinė  reikalinga?
0-15 Litrų – tinkama pusdieniui – dienai.  

Kuprinė intensyviai veiklai, pavyzdžiui, bėgimas ar važiavimas kalnų dviračiais, arba trumpesniems žygiams.

Šios talpos kuprinės yra prigludusios, kad galėtumėte nevaržomai judėti. Jos dažnai subalansuoja kūno svorį ir turi ventiliuojamas petnešas, kurios gelbsti intensyvios veiklos metu. Ši talpa pakankama įsidėti vandens buteliuką, užkandžių, minimalų išgyvenimo rinkinį ir lengvų, kompaktiškai supakuotų rūbų.

15-30 Litrų – tinkama dienai.

Kuprinė skirta žygiams šiltomis ir kiek vėsesnėmis oro sąlygomis leidžiantis į dienos žygį.

Šiose kuprinėse yra pakankamai vietos nešti porą vandens talpų, įsidėti šiek tiek šiltų rūbų, maisto ir nedidelį kiekį papildomų turizmo reikmenų. Jos dažniausiai turi daug kišenių, kad visą dieną būtų patogu laikyti daiktus, kurių jums dažnai reikia. Kišenės puikiai išdėstytos, kad subalansuotumėte bendrą nešamą svorį. Kai kurios kuprinės, pavyzdžiui, Kalttermusen Jokull https://bewild.lt/kolekcija/klattermusen-jokull-24l-kuprine-2/  , yra pakankamai lengvos, kad būtų galima naudoti ant dviračio arba, kaip pastaruoju atveju, leistis slidinėti į kalnus.

30-45 Litrų – tinkama 1–2 dienoms.

Kuprinė skirta naudoti ištisus metus (įskaitant žiemą), tinka nakvynėms, išvykoms ir laukinėms stovykloms.

Žygiams žiemą ar nešiojant lengvą stovyklavimo rinkinį reikia didesnės talpos kuprinės ir kur kas labiau subalansuotos atramos nugarai. Šios kuprinės paprastai yra geriau paminkštintos ir turi tvirtesnius klubų diržus. Didesnė talpa leidžia žiemą nešiotis papildomus drabužius, stovyklavimo reikmenis, miegmaišį, maisto ruošimo reikmenis ir palapinę nakvynei pavasarį-rudenį. 45 l kuprinės dažnai yra pritaikytos laipiojimui / alpinizmui, turinčios patogią formą ir papildomas kišenes bei tvirtinimo detales.

45-65 Litrų – tinkama 2+ dienoms.

Ši kategorija- kelių dienų kelionėms bei savarankiškiems nuotykiams.

Kuprinės turi daug paminkštinimo, atramos nugarai bei yra pritaikytos patogiai nešti sunkesnius daiktus. Kai kurios kuprinės, pavyzdžiui, Karrimor https://bewild.lt/kolekcija/karrimor-sf-predator-80-130-plce-kuprine/ , turi reguliuojamas nugaros sistemas, leidžiančias pritaikyti juosmens atramą ir diržų padėtį pagal savo nugaros ilgį. Kišenės leidžia atskirti įrangą, kad ją būtų lengviau pasiekti. Šios kuprinės yra pakankamai didelės, kad galėtumėte neštis viską, ko reikia, kad išliktumėte savarankiškas kelias dienas. Tokio dydžio kuprines dažnai naudoja kariškiai, keliautojai ekspedicijoms.

65 Litrai + – tinkama 7 ir daugiau dienų.

Tokios talpos kuprinė- ekspedicijoms tam, kad sutalpintumėte didžiulį įrangos kiekį.

Rimtos kuprinės – rimtoms kelionėms. Šios kuprinės taip pat turi daug paminkštinimo nugarai, atrama ir yra reguliuojamos diržais, kad kuo geriau prisitaikytų prie kūno. Kuprinių talpa yra skirta dideliam kiekiui įrangos ar maisto, kad galėtumėte išlikti savarankiški keletą dienų.

Kuprinės bewild.lt parduotuvėje

Kaip matuojamas kuprinės tūris?

Kuprinės talpa dažniausiai matuojama litrais. Kiekvienas gamintojas matuoja šiek tiek skirtingai, todėl nėra garantijos, kad dvi skirtingos 35 l kuprinės bus identiškos talpos.

Dažnu atveju talpa reiškia tik pagrindinį kuprinės skyrių. Dažniausiai gamintojai talpą apskaičiuoja į kuprinę pildami mažus plastiko rutuliukus ir matavimo inde matuoja, kiek litrų šių rutuliukų reikia kuprinei užpildyti.

Kaip išsirinkti kuprinės dydį?

Norime priminti, kad  kiekvienai skirtingai veiklai yra specialiai pritaikytos atitinkamos kuprinės. Jei visgi planuojate nusipirkti kuprinę, kuri būtų pritaikyta įvairioms veikloms, prieš šturmuojant parduotuves, atsižvelkite į tris pagrindinius veiksnius:

-Kiek laiko praleisite lauke? Rytiniam pasivaikščiojimui reikės kur kas mažiau maisto, vandens ir įrangos nei visos dienos žygiui ar net kelių dienų kelionei.

-Kokiai veiklai naudosite kuprinę? Jums reikės daugiau talpos pavyzdžiui, alpinizmui žiemą, nei pasivaikščiojimui lauke vasarą.

-Kokiomis oro sąlygomis ją naudosite? Karštu oru gali prireikti neštis daugiau vandens, bet nereikės itin daug rūbų, kurių įprastai prireiktų žiemą.

Be Wild komandos patarimas

Prieš išsiruošiant į gamtos nuotykius, išsidėliokite visus drabužius, įrangą, maistą ir vandenį, kuriuos ketinate neštis savo kuprinėje tam, kad turėtumėte aiškų vaizdą, kiek vietos jums reikia kuprinėje. Siūlome 14 dienų grąžinimo laikotarpį, todėl visada verta pabandyti susidėti daiktus namuose ir įvertinti, ar kuprinė jums tinka.

Nuotykių kupinų žygių ir, nepamirškite būti laukiniais!

Krepšelis