Nemokamas pristatymas nuo 50€! Visos prekės – sandėlyje. Užsakymai išsiunčiami tą pačią arba sekančią darbo dieną.

Kaip ryžtis stovyklauti žiemą?

Be Wild stovyklavimas ziema- palapines

Nuo šalčio žiemą nepabėgsime. Šalta temperatūra neatsiejamas žiemos stovyklavimo ingredientas. Tačiau neleiskite, kad mintys apie sušalusius rankų ar kojų pirštus sutrukdytų jums leistis į žiemos stovyklavimo nuotykius. Paruošėme jums keletą patarimų tam, kad pirmieji bandymai stovyklauti žiemą atneštų džiaugsmo ir įspūdžių.

Rinkitės tinkamus rūbus

Apsirenkite taip, kad būtumėte tikri, kad šaltas oras jūsų jau nebegąsdintų. Rūbus sluoksniuokite. Tai suteikia galimybę kontroliuoti kūno temperatūrą. Iš anksto turite būti pasiruošę, kokia veikla užsiimsite. Judėdami palaikysite kūno šilumą. Svarbu vengti prakaitavimo, nes džiūdamas prakaitas vėsina kūną, tad greitai darysis šalta. Kūno šilumos valdymas rūbų sluoksniais padeda kiek įmanoma labiau išvengti prakaitavimo. Tai yra pagrindinis elementas, padedantis išlaikyti šilumą žiemos nuotykių metu.

Įsidėkite papildomų rūbų

Įsikūrę ir suruošę stovyklą, kuo greičiau persirenkite rūbus, jei jie prakaituoti. Nors atšiauriomis sąlygomis gali būti sunku nusirengti, neabejojame, vėliau būsite sau dėkingi. Persirengus į sausus rūbus, šiluma vėl apgaubia kūną. Nepamirškite ir kojinių. Ant sausų bazinių sluoksnių, dėkitės tiek sluoksnių, kiek jums reikia jaustis patogiai.

Šalčiausiomis dienomis apsivilkti striukę ant keleto sluoksnių rūbų gali būti rimtas iššūkis, tačiau, kaip minėjome kitame blogo įraše, žieminę striukę geriau įsigyti kiek laisvesnę.

Palapinė – Bewild.lt parduotuvėje

Pasiimkite du kilimėlius

Čiužinys izoliuoja nuo šaltos žemės ir sniego. Verta apsvarstyti apie galimybę pasiimti du kilimėlius, kad šalčio izoliacija būtų didesnė.

Naudokite miegmaišį ir papildomą antklodę

Patyrę stovyklautojai greičiausiai nesutiktų, nes tai papildomas svoris kuprinėje.

Ne itin lengva rasti miegmaišį, kuris sušildytų žiemą, tačiau būtų lengvas ir kompaktiškas ( ir pigus). Žieminį miegmaišį uždengę plunksnų antklode, tikrai jausitės kur kas šilčiau ir, be abejonės, jaukiau. Dėl pažangių technologijų miegmaišiai ir antklodės yra lengvesni ir efektyvesni nei bet kada. Plunksnų antklodė apsaugos šalčiausiomis naktimis.

Pasiimkite karšto vandens butelį į miegmaišį

Pripildę butelį karštu vandeniu ir padėję jį prie kojų pirštų (įprasta daugeliui), dėkite jį prie kirkšnies. Karštas vanduo šildys kraują, keliaujantį per visą jūsų kūną, pasieks visas jūsų galūnes ir greičiau sušildys visą kūną. Nepamirškite būti atsargūs pildami karštą vandenį į butelį.

Dėvėkite balaklavą visa naktį

Kiekvienas žmogus praranda daug šilumos per galvą. Galvos uždengimas kepure ar balaklava yra vienas greičiausių būdų sulaikyti kūno šilumą. Kepurės ir striukės gobtuvai dažniausiai nuslysta per naktį, tačiau balaklava lieka vietoje ir sulaiko sunkiai uždirbtą šilumą. Sluoksniuokite balaklavą po kepure arba gobtuvu, kad maksimaliai sušiltumėte, kai užmigsite.

Išvėdinkite palapinę

Nors skamba prieštaringai, oro srautas jūsų palapinėje yra svarbus žiemos metu. Kvėpuodami palapinės viduje garus. Kai vandens lašeliai patenka į šaltą palapinės audinį, jie kaupiasi kaip kondensatas, kuris užšąla. Net šiek tiek atidarę palapinės ventiliacines angas, išvengsite pabudimo šerkšne, kuris vėliau ištirps ir palapinė taps šlapia.

Daug valgykite ir gerkite skysčių

Jūsų kūnas degina kalorijas, kad išliktų šiltas, todėl nuolat užkandžiaujant jūsų vidinis šildytuvas sukasi. Naktį riebus ir daug baltymų turintis maistas dega lėčiau nei maistas, kuriame gausu angliavandenių, tad ilgiau išliksite šiltesni.

Hidratacija taip pat yra pagrindinis veiksnys, lemiantis, kaip gerai jūsų kūnas veikia šaltyje. Jei leisite sau dehidratuoti, tai tik apsunkina jūsų gebėjimą išlikti šiltam. Geriant daug vandens, sumažėja nuovargis.

Pasiimkite šildomų priedų

Papildomos technologijos padeda labiau pasitikėti šalčiu. Nors negalite atsinešti šildytuvo, tačiau galite įsigyti šildomas pirštines, kojines ar kitus atributus, kad jūsų rankų ir kojų pirštai būtų šilti. Svarbiausia, kad jaustumėtės komfortiškai.

Pirmas kartas visada skamba bauginančiai, tačiau, apsirūpinę tinkama apranga ir stovyklavimo atributais, neprašausite. Stovyklauti žiemą reikia šiek tiek drąsos. Tad leiskitės į nuotykius, kurie jums atneš dar nepatirtų įspūdžių.

Būkite laukiniai!

Krepšelis